Domowa granola

Niezmiennie jednym z najpopularniejszych pomysłów na śniadanie obok kanapki są zdecydowanie płatki z mlekiem. Niestety, sklepowe propozycje płatków śniadaniowych, musli czy granoli bardzo często zawierają bardzo dużo cukru, chemii i zazwyczaj mają w sobie sproszkowane mleko. Dlatego właśnie pokażę Wam jak szybko i tanio przygotować całą blachę domowej granoli, do której możecie użyć dowolnych składników, na które akurat macie ochotę. Rozpoczęcie dnia z domową granolą lub zabranie jej do pracy w charakterze szybkiej przekąski to recepta na udany dzień. Z nową eneregią możecie przystąpić wtedy do realizacji nawet najtrudniejszych zadań, bo Wasz organizm będzie pełen siły, a jelita nie będą pracować ze wmożoną siłą po zjedzeniu tony cukru. Domową granolę możecie przechowywać ok. 2 tygodni, w szczelnie zamkniętym pojemniku. Gwarantuję jednak, że zjecie ją zdecydowanie szybciej, a w sklepie nie będziecie już spoglądać na “gotowe” płatki. Tak proste przygotowanie domowej granoli może być idealnym krokiem do zmiany nawyków żywieniowych. Zobaczcie, że można gotować szybko i smacznie, a co najważniejsze zdrowo i świadomie:)

W domu miałam:

1. 2 szklanki płatków jaglanych
2. 1/2 szklanki ziaren słonecznika
3. 1/2 szklanki suszonej żurawiny
4. 1/2 szklanki orzechów piniowych
5. 5 płaskich łyżek miodu lub syropu z agawy

Przygotowanie:

1. Zaczynamy od rozgrzania piekarnika do 170 stopni.
2. W misce łączymy wszystkie składniki suche z miodem (granola powinna być sypka, nie może być zbyt zlepiona miodem).
3. Granolę rozładamy luźno na blaszce pokrytej papierem do pieczenia.
4. Pieczemy ok. 20 min, mieszając całość 2 razy w czasie pieczenia (granola powinna być równo wypieczona, ale nie sucha).

Całkowity czas przygotowania: ok. 25 min

Ilość użytych składników: 5

Domowa granola smakuje idealnie w połączeniu z mlekiem roślinnym, dowolnym jogurtem czy nawet jedzona bez dodatków, łyżką prosto ze słoja. Koniecznie wypróbuj ten przepis pełen zdrowia i miłości do jedzenia i prostoty 🙂

Domowa granola

Domowa granola

Domowa granola

Domowa granola

Domowa granola

 

 

Summary
recipe image
Recipe Name
Domowa granola
Author Name
Published On
Preparation Time